Головна ЗМІ про нас ДЛЯ МЕШКАНЦІВ БУДИНКУ, ЯКИЙ БУВ ЗРУЙНОВАНИЙ ПО ВУЛ. ЛАЗУРНІЙ В МИКОЛАЄВІ, ПРИДБАЛИ 80 КВАРТИР
ДЛЯ МЕШКАНЦІВ БУДИНКУ, ЯКИЙ БУВ ЗРУЙНОВАНИЙ ПО ВУЛ. ЛАЗУРНІЙ В МИКОЛАЄВІ, ПРИДБАЛИ 80 КВАРТИР

Мешканцям двох під’їздів будинку, який був зруйнований внаслідок вибуху, по вулиці Лазурній, 40 в Миколаєві, було придбано 80 квартир в житловому комплексі «Рів’єра» – кошти вже виділені із Держбюджету та перераховані забудовнику.

Про це в середу, 30 липня, під час зустрічі з мешканцями повідомив екс-губернатор Миколаївської області Микола Романчук.

Як відомо, 28 липня, новим представником Миколаївської ОДА Порошенко призначив народного депутата від ВО «Батьківщина» – Вадима Мерікова.

Я заявив всім чиновникам, (…) що гроші, необхідні для першого внеску, їм всією командою потрібно було працювати цілий місяць, щоб укласти договори. І вони всі разом працювали. Як тільки вони спрацювали, уклали договори, а наступного дня 11,5 млн. гривень зайшли і на сьогоднішній день вони вже на рахунку у «Рів’єри». Вчора я мав розмову з прем’єр-міністром України, який пообіцяв надати кошти, – розповів Романчук.

Як відмітив мер Миколаєва Юрій Гранатуров, котрий також був присутній на зустрічі, придбано необхідну кількість квартир, але є питання щодо 7 квартир, які не співпадають за площею.

Вчора я підписав документи і перший транш повністю перерахували. Договір  перевірили юристи, підписали ще за тиждень до цього. Всі 80 квартир викупили (…) У нас є кілька предметних індивідуальних питань. Не будемо зараз забігати на перед. Станом на сьогодні ще ніхто нічого не розподілив. Не загострюймо цю проблему, якої у вас, можливо, і не буде, – відмітив Гранатуров.

Однак деякі мешканці все ж намагались отримати від Гранатурова та Романчука відповіді на питання, що буде з тими сімома квартирами, які не відповідають площі квартир, що постраждали внаслідок вибуху. Більше того, за їх словами, людей вже викликають в міськраду та наполегливо пропонують погодитись на запропоновані варіанти. Як пояснив перший віце-мер Юрій Андрієнко, йде мова всього лиш про попередній розподіл, який ще далеко не остаточний.

 

В той же час, за словами Юрія Гранатурова, на даний момент вже вирішилось питання щодо чотирьох квартир – мешканці погодились на житло менше за площею. Питання щодо трьох квартир ще буде вирішуватись.

Також присутніх хвилювало питання подальшого перебування в готелі «Турист». Оскільки раніше на стінах з’явились листівки з оголошеннями про те, що фінансування проживання та харчування в готелі припиняється з 31 липня.

Як відомо, раніше Микола Романчук пообіцяв, що люди можуть знаходитись в готелі до кінця липня, але за цей час їм необхідно знайти собі інше місце проживання. Адже нові квартири після оздоблювальних робіт вони отримають орієнтовно тільки в жовтні поточного року.

Юрій Гранатуров попросив мешканців в найближчий час все ж таки переїхати з готельних номерів, оскільки фінансова ситуація в місті надзвичайно складна і коштів на оплату подальшого проживання в міському бюджеті немає.

Місто живе практично на межі дефолту (…) Ми не витягнемо – відмітив Гранатуров.

Крім того, як виявилось, на даний момент заборгованість міста перед готелем, за словами віце-мера Юрія Андрієнко, складає близько 900 тисяч гривень, не дивлячись на те, що вже було сплачено з різних джерел 1,2 млн. гривень. На даний момент 200 тисяч гривень спонсорських грошей надав Романчук, ще 200 тисяч гривень були виділені рішенням останньої сесії Миколаївської міської ради. Крім того, очікується надходження ще 300 тисяч гривень спонсорських коштів, за якими Романчук поїде до Києва.

Та все ж і цих коштів не вистачить, щоб повністю розрахуватись з готелем за проживання. Кожен наступний день проживання та харчування в готелі буде коштувати близько 200-220 грн. за одну особу. За словами Юрія Гранатурова, місто може осилити проживання 2-3 сімей, але не більше.

Нагадаємо, що Кабмін в травні прийняв рішення про надання матеріальної грошової допомоги постраждалим та сім’ям загиблих внаслідок вибуху. Загальний розмір допомоги для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації складає 46,7 мільйона гривень. Із них 38,5 млн. передбачено на придбання квартир мешканцям двох зруйнованих під’їздів, 5,2 млн. – на аварійно-відновлювані роботи; 2,15 млн. – на вирішення соціально-побутових проблем 215 постраждалим особам із розрахунку по 10 тис. гривень кожному; 950 тисяч – на допомогу особам, які отримали важкі травми та сім’ям загиблих.

Пише про Комплекс «Преступности. НЕТ»

ІДЕАЛЬНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ЖИТТЯ
ТЕРИТОРІЯ ЗАТИШКУ, КОМФОРТУ, КРАСИ ТА ІННОВАЦІЙ.
Замовити дзвінок


Напишіть нам


Дякуємо за Ваше звернення!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.